Tuollainen huuto joskus tullut huudettua. Eli ilmeisesti molemmista käy.SamiV kirjoitti:Tähänkin kysymykseen on kyllä vastaus ollut ainakin pariin kertaan mutta en onnistunut löytämään useallakaan eri hakukombinaatiolla vastausta. Eli XR400:sen vai XR600:sen jalkatapit ilmeisesti käyvät AT:hen mutta oliko vuosimalleilla tms eroa? Muistaakseni JanneK:lla oli ainakin jotkut XR:n leveämmät jalkatapit?
http://www.ebay.com/itm/Honda-CR80-XR25 ... 7e&vxp=mtr
Ketjun kulkua ei haittaa mutta kotelo täynnä öljy-hiekkaseosta ei varmasti ainakaan ketjun ikää lisää. Vaihteistoöljyä siellä ketjulle valuu minullakin. Ilmeisesti miehessä vikaa kun ei tahdo nuo takajarrupalatkaan kestää?Lakupilotti kirjoitti: Ketäpä se töhnä kopan sisällä haittaa? Ketjun kulukua se ei haittaa. Mulle sitä ei ihmeemmin kerrykään, kun käytän vaihteistoöljyä ketjurasvana.
Tuli laitettua taakse nyt tuo the ketjunohjuri: Ei kaunis mutta tuntuu toimivan. Tuohonhan voisi joku suunnitella ihan koneistetun palikan väliin.