No hyvä. Jos sitten 2008 ehtisi talonrakennuksen ohessa ajelemaankin. Piikit jo eteen asennettu, keula korjattu ja kahvalämppärit paikallaan. Nyt vaan kelejä odotellaan...
kävin kotopaikalla suunnittelemassa spooria(kunhan vain luntatulis) niin siellä voidaan käydä ajelemassa jossakin vaiheessa.
ajatuksena oli pitää reittiä auki siten et pellolle linkois syheröjä traktorilla ja mettään spooria.
no joutsan kunnassa ja pappisen kylällä toi reitti tulee olemaan et onhan tonne matkaa joku 50-60 km muuramesta.
tulihan tota reittiä jo tänään ajettua...että kävin jo satapiikin sivuilla kattelee et paljonkos ne uudet renkaat maksaa.
tuli toi reitti kahdesti kierrettyä kävellenkin eka suunniteltiin sit ajetiin ja lopuksi kiersin viellä vesurin kanssa.
reitin tein sillä ajatuksella et noilla ns möhkö kurapyörilläkin pääsee eli 600cc ja yli...
suurin talkoo työ siellä voi olla että JOS SITTEN JOSKUS sitä lunta tulee enemmänkin niin sen spoorin avaus on aika raskasta pyörälle ja valmetille.
ps:ideoita otetaan vastaan
mukana ollaan,ilmoitelkaa ajoissa jos talkoot tai ajamaan 2 ukkoo vois tulla.tuleeko reitistä pitkä(1-.............10km)jos kauheen lyhyt kuluu nopeesti,sit möhköillä vähän huonompi mut kawalla
asia tulee aikas myöhään mutta huomenna 26.1 ois tarkoitus lähtee ajelee pappisiin metikköön.noin klo 14.oo on lähtö muuramesta .
pyörät siirretään autoilla /autolla paikan päälle.
kyllä sä kerkeet mukaan .
mä ainakin yritä käydä joka viikon loppu ajelee ja oonkin käynny nyt jo 4 perättäisenä vkl ajelee ja kun loma alkaa niin meen viikollakin ... ja taitaa mennä joskus siihen "yö enduroonkin aikaa"