Kuva-arvoitus, ratkaistu.

Kuskien ja pyörien varusteet

Valvoja: Moderaattorit

Avatar
tsau
Viestit: 400
Liittynyt: Ke Elo 26, 2009 9:30 am
Pyörä: GSA 1200

Kuva-arvoitus, ratkaistu.

Viesti Kirjoittaja tsau »

Ostin laukkuraudat kun halvalla sain vaikka ei olekkaan laukkuja. Nyt tietysti kiinnostaa kenen laukut noihin käy vai ripustetaanko niihin jotain kotikutoista. Kuvassa siis rautojen yläpuolella keskellä oleva "nenä" ALHAALTAPÄIN kuvattuna.

Kuva
Viimeksi muokannut tsau, Su Tammi 24, 2010 5:56 pm. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
teemu-O
Viestit: 47
Liittynyt: Ti Syys 12, 2006 9:32 am
Pyörä: Katujuna
Paikkakunta: Somero

Re: Kuva-arvoitus

Viesti Kirjoittaja teemu-O »

Givin laukkujen yläkiinnikkeeltä näyttää. Sopii myös Kappan ja Moto-Detailin laukut niihin kiinni...
I put the butcher knife up to her neck and said if you wanna live to see tomorrow, you better start fryin' 'em eggs a little better'n what'chu been fryin' 'em. I'm tired of eatin' sloppy, slimy eggs!
-Jesco White
Avatar
tsau
Viestit: 400
Liittynyt: Ke Elo 26, 2009 9:30 am
Pyörä: GSA 1200

Re: Kuva-arvoitus

Viesti Kirjoittaja tsau »

teemu-O kirjoitti:Givin laukkujen yläkiinnikkeeltä näyttää. Sopii myös Kappan ja Moto-Detailin laukut niihin kiinni...
Minäpä kiitän!
Avatar
Timo Tasakaasu
Viestit: 914
Liittynyt: To Loka 21, 2004 9:13 am
Pyörä: 1190Adv, 660SMC
Paikkakunta: Somero

Re: Kuva-arvoitus

Viesti Kirjoittaja Timo Tasakaasu »

Vallan omituiseen suuntaan sojottaa tuo "nenä" ellet ole ripustanut koko telinettä pöydän nurkalle roikkumaan. Givin nenä sojottaa pyörästä nähden suoraan sivulle ja takatelineessä kohti taivasta, mutta tuo näyttäisi osoittavan sivulla kohti maata ja takana eteenpäin. Saisitko laitettua kuvan niin, että koko teline näkyy. Tarkennan sitten mielipidettäni ja ilman perjantaiolusia :oops:
Ketjuöljyn tärkein tehtävä ei ole takavanteen puhtaanapito
Avatar
tsau
Viestit: 400
Liittynyt: Ke Elo 26, 2009 9:30 am
Pyörä: GSA 1200

Re: Kuva-arvoitus

Viesti Kirjoittaja tsau »

Timo Tasakaasu kirjoitti:Vallan omituiseen suuntaan sojottaa tuo "nenä" ellet ole ripustanut koko telinettä pöydän nurkalle roikkumaan. Givin nenä sojottaa pyörästä nähden suoraan sivulle ja takatelineessä kohti taivasta, mutta tuo näyttäisi osoittavan sivulla kohti maata ja takana eteenpäin. Saisitko laitettua kuvan niin, että koko teline näkyy. Tarkennan sitten mielipidettäni ja ilman perjantaiolusia :oops:
Joo, kyllä tuo oikeasti sojottaa suoraan sivulle. Laitoin vain tuon "nenän" näkyviin ihan tarkoituksella. Tuo on siis varmaankin Givin "nenä".
Vastaa Viestiin