mikuni särki
Valvoja: Moderaattorit
mikuni särki
ostin tuossa viikko sitte super teneren....kaasari ongelma heti päällä.. eli lämpimänä ei käynyt hyvin ja eipä se kiekkojakaan oikein ottanut(rikkaalla kävi)...ajelin sillä jonkin aikaa ja niinhän siinä kävi ,että talutushommiin meni...kaasaria purkuun. suuttimina 160 ja hämmästyksekseni toisessa kaasarissa seosruuvi aivan pohjassa ja kaiken lisäksi jumissa. piti porata irti????!! oisko kellään neuvoja minkälaiset suuttimet pitäs olla(nyt paikallaan dyno jet suutin sarja ja k&n ja joku marving pakoputki(putkeakaan en löytänyt noista malleista ku googletin,onkohan edes tehari?) no nii nyt ois kaasareiden korjaussarja tilattu kedolta(kiitokset iso-T ) on hyvä tulkkaaja käyttäkää muutkin
nyt vielä jos sais vkl lopuksi säätöohjeita(onkohan noi liian isot suuttimet 160) toki se on dyno jet sarja,joten luulis olevan tohon tarkoitettu.tota putkee kans miettiny,et hengittääkö tarpeekx,vai pitäskö käyhäyttää rälläkkää ja pikkasen modifoida sisäkaluja.aika kesyt äänet ainaski oli..
Viimeksi muokannut EEBERHAUS, Ti Huhti 12, 2011 8:30 pm. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
-
Kooteeäijä
- Viestit: 139
- Liittynyt: Su Huhti 13, 2008 1:59 pm
- Pyörä: Medium Iso Oranssi
- Paikkakunta: E-karjala
Re: mikuni särki
Oiskohan moposportissa, tai mc scatterilla?
-
sohveli-76
- Viestit: 170
- Liittynyt: Ma Helmi 07, 2011 12:17 am
- Pyörä: H-D FLHX 124" KTM EXC500F KTM 950S
- Paikkakunta: Pello
- Juhana
- Viestit: 2245
- Liittynyt: Ke Loka 04, 2006 1:56 pm
- Pyörä: Yamaha XTZ-900,DR-350
- Paikkakunta: Eura,Loei
Re: mikuni särki
No ei tuolta nakkilasta(pääpaikasta) meinaa saada enää y:llä alkaviin yhtään mitään,rattaat sain,kun taka on kawan,ja etu hondan,ketjut täytyykin hakea muualta,samoin jarrupalat,kun täytyis olla malli mukanasohveli-76 kirjoitti:Maahantuojalta; Nakkilan pyörä ja mopo löytynee..
Re: mikuni särki
no ny speelaa jammu loistavasti.... kaasariin kaikki hilppeet uuvet sisään ja ne t u l p a t kans... kiitokse ISO-T Avusta niin kokooonpanossa ku elskalla... ku oli kans vähin murheita eiku kaikille kuranroiskeita ja bensan katkua..hyvee kesän alkua
- Juhana
- Viestit: 2245
- Liittynyt: Ke Loka 04, 2006 1:56 pm
- Pyörä: Yamaha XTZ-900,DR-350
- Paikkakunta: Eura,Loei
Re: mikuni särki
Oliko kärkiväli iso?kun itellä joskus oli toinen tulppa 1,2mm välillä,ei tullut kipuna enää kokoaikaa...