Sivu 1/1
etupää
Lähetetty: To Syys 13, 2012 6:40 pm
Kirjoittaja leikkaaja
Olisko vinkkejä miten saisi transalpin.v93 etupäätä vähän vakaammaks johtuu ilmeisesti siitä kun olen pitkä ja painava kuski ja satulakin on teetätetty siten että voin istua normaalia taempana , jos vielä laittaa reissukamoja taakse niin huomaa että keula tulee aika keveäksi,paranisko esim jämäkemmällä takaiskarilla .
Re: etupää
Lähetetty: To Syys 13, 2012 7:36 pm
Kirjoittaja kari.k
no siinä voi auttaa kun laskis vähän etupumpuista alemmas.tietty se vähäinenkin maavara pienenee. onko takaiskarin jousi säädetty kaikkein kireimmälle?
Re: etupää
Lähetetty: To Syys 13, 2012 7:54 pm
Kirjoittaja Länskäri
Ensimmäiseksi takarenkaan paine noin 0,5 bar korkeammaksi kuin ohjeen mukaan muuten olisi. Etusen painetta noin 0,2 pienemmäksi ohjeen arvosta. Tarakkakuorma pois ja iso tankkilaukku tilalle. Takajousi kireimpään asetukseen tai uusi iskari koska noin vanha takanen ei varmaan ole enään kovin kuosissaan. At- ja Ta-miehet kertokoot nyansseja lisää. Niin ja oletko varma että ohjauslaakeri on ok.
Re: etupää
Lähetetty: To Syys 13, 2012 8:56 pm
Kirjoittaja ville.k
Ei muuta ku ajat vaan vähän kovempaa, kyllä siihen tottuu..

Itellä samoja tuntoja aikanaan ku poistelin noita etupään katteita mutta enää ei muistakkaan..
