Sivu 1/1

Poikamme maailmalla

Lähetetty: Pe Kesä 30, 2006 11:27 am
Kirjoittaja Bigboy
Terve kaikille,

Uusi jäsen ilmoittautuu ja kehuu: tosi hieno sivusto, paljon tietoa ja hyviä juttuja,
ja tietoa tarvitaan; uudessa Autoliiton Moottori-lehdessä oli juttu mielenkiintoisesta matkasta; Sami Skog niminen kaveri on lähdössä eteläamerikkaan Africa Twinillä, mutta jutussa mainittu webbi osoite ei vaan tunnu toimivan... Vai eikö ole vielä auennut?
Olisi kiva seurata miten matka etenee, onko mies täällä jäsenenä, ilmoita ihmeessä oikea / korjattu linkki meille muillekin.
Tai jos joku tietää / tuntee tietoa kehiin!

Terveisin Jukkis

Lähetetty: Pe Kesä 30, 2006 11:30 am
Kirjoittaja Stobe
Tervetuloa palstalle. Luin tuon saman jutun Moottori-lehdestä, mutten kerinnyt vielä kokeilla linkkiä. Mahdollisestihan tuo blogi aukeaa vasta, kun matka alkaa.

Lähetetty: Pe Kesä 30, 2006 11:41 am
Kirjoittaja Ola
http://hombredelnorte.blogs.fi/

En tiedä mikä linkki Moottori-lehdessä oli, mutta tuo ainakin toimii. Kyllähän tuota Samia on täälläkin silloin tällöin näkynyt.

Morjesta!

Lähetetty: Pe Kesä 30, 2006 3:19 pm
Kirjoittaja sskog
Juu,

kyllähän se hymypoika minä olen,
en tiedä mistä toi linkki on haettu, mutta eipä se oikea ole,
toi Olan postaama on se toimiva.

www.hombredelnorte.blogs.fi

Lähtö se vaan lähenee, pyörä konttiin 3 viikon päästä, ja sitten viimeistään alkaa hermostuneena edestakaisin kävely.
Olen miettinyt tarpeellisia lauseitajoita pitäisi espanjaksi taitaa:
- olen eksyksissä
- voitteko kertoa, missä olen tällä kartalla
- että kuinka pitkä matka seuraavalle bensa-asemalle???

että tältä pohjalta.

Sami

Lähetetty: Pe Kesä 30, 2006 4:42 pm
Kirjoittaja FinMoto
muchos grandes !!!

Oispa hienoa tehdä tuollainen unelma !

In bocca al lupo !!!

Lähetetty: Pe Kesä 30, 2006 7:53 pm
Kirjoittaja Sergei
Onnea tulevaan reissuun, seuraan aihetta silmä kovana. Jos joskus itsekkin pääsisi tuollaiselle reissulle. Lycka till.
-Sergei-

Lähetetty: Ma Heinä 03, 2006 11:58 am
Kirjoittaja Bigboy
Tässä kun on lukenut muitten matkoista ja suunnitelmista,
niin alkaa vihertämään kateudesta, omat matkat lähitienoille tuntuu melko
vaatimattomilta.
Kyllä me muutkin lähdetään vielä!

BB

Lähtökuopissa

Lähetetty: To Elo 17, 2006 8:18 am
Kirjoittaja sskog
Terve BB ja muut,

Pyörä keikkuu jossain Atlantin aalloilla matkalla Buenos Airesiin, laukkuihin pakattu huonointa mahdollista, eli pidä ja heitä pois tyyppistä vaatetta, ja vielä kun kaikki hyvät neuvot on unohdettu jo tässä vaiheessa, matka saakin jo alkaa.
Tukka on pois, ja mies kyllä niin vankilasta karanneen näköinen, toivottavasti eivät laita Lontoossa sentään linnaan...

Tervetuloa katsomaan, missä mies menee, postaan kuvia + tarinaa matkan varrelta kun joku internetkoju jostakin vastaan tulee.

www.hombredelnorte.blogs.fi

Lähetetty: To Elo 17, 2006 8:48 am
Kirjoittaja Marko Hemmilä
Ei muuta kuin oikeen hyvää ja turvallista matkaa !

Lähetetty: To Elo 17, 2006 8:58 am
Kirjoittaja Sandels
Siinäpä on miehenmittainen unelma, josta kova jamppa tekee totta! Älyttömästi onnea matkaan, Sami. Blogiasi tullaan varmasti seuraamaan tästä eteenpäinkin.

Ja koska muutkin heittävät jonninloisen loppukaneetin espanjaksi, niin yritän minäkin! Donde esto el cahero automatico? :P