Sivu 1/1

Dr800 mielessä

Lähetetty: Ma Touko 02, 2011 11:24 am
Kirjoittaja Isokangas
Mites isot pojat,onko tossa isos tohtoris jotakin extra heikkoja paikkoja?Olis kiikaris tossa yks 94vm ajettu 54..Onko tuolla kilometrimäärällä odotettavis jotain suurempaa murhetta.Ei oo kokemuksia kun tosta650 mallista.Mitenkähän joku englanninkielinen sivu meinas et 800 0n vesikone ja 750 ilma/öljy..Pitääkö muka paikkansa?

Re: Dr800 mielessä

Lähetetty: Ma Touko 02, 2011 12:16 pm
Kirjoittaja MTK
Ilma/öljy on tämä kasisatanenkin.

Re: Dr800 mielessä

Lähetetty: Ma Touko 02, 2011 9:46 pm
Kirjoittaja Isokangas
No niin mä kans vähä ajattelinkin.Onko noissa nyt sitte jotain tiettyä tyyppivikaa joka kuuluu ns hintaan?Näkyy noitakin nyt kuitenkin välillä aika kovillakin kilometreillä,mitä lie sitte tarttenu teherä??

Re: Dr800 mielessä

Lähetetty: Ke Touko 04, 2011 8:47 pm
Kirjoittaja DR800 lappi
ei isossa tohtorissa heikkoja paikkoja olekkaan,ajanut -93 mallilla 70000 tuhatta pyörällä ajettu kaiken kaikkiaan yli satatonnia.ainoot hankinnat rattaat ja ketjut sekä tietenkin renkaita.kerran vaihtanut kytkin levyt ja kytkin vaijerin.kannattaa harkita.

Re: Dr800 mielessä

Lähetetty: Ke Touko 04, 2011 9:28 pm
Kirjoittaja Isokangas
En halua etelänmiehiä yhtään aliarvioida mutta lapin miehen sanaan voi aina luottaa,ainakin vuosien varrella havaittua.. :mrgreen: Lauantai aamuna olis meininki tartata pyöränvaihtoon,pakulla kylläkin kun on muutakin matkan varrelta tuomista..