The Stig on Top Gearin testikuljettaja. Salaperäinen The Stig esiintyy kokohaalariin ja kypärään pukeutuneena, eikä hän ole koskaan puhunut tai riisunut kypäräänsä ohjelmassa. Mystisen testiajajan henkilöllisyyttä on spekuloitu runsaasti. Hänen on epäilty olevan joku entisistä Formula 1 -kuljettajista, kuten Damon Hill tai Nigel Mansell.
Niin...se selittäis kypärän leukaosan koon
Toisaalta voi olla vähän vedätystä katsojalukujen toivossa? ->linkki
edit: Tässä pätkä heille jotka uskovat näkemänsä -> Youtube
Se oli vaan Ferrarin PR-temppu. Todennäköisesti antoivat FXX:n lainaan näillä ehdoilla, se muuten ajoi parhaimman ajan koskaan. Valkoinen Stighän on ollut mukana jo monia monia vuosia, jolloin Shumi ajoi vielä itsekin kilpaa. Ei ole mitään mahdollisuuta, että se on hän. Arvelisin, että Top Gearin seuraavassa jaksossa vähintään antavat ymmärtää, ettei se Schumi oikeesti ole.
Aika hauskanen PR-stuntti topgearilta. Jännä että shumi lähtenyt mukaan. Ei tosiaan varmaan mahdollista että kukaan aktiivi F1-kuski voisi tuota hommaa myös tehdä.
Tosporado kirjoitti: Arvelisin, että Top Gearin seuraavassa jaksossa vähintään antavat ymmärtää, ettei se Schumi oikeesti ole.
Ja samalla ottavat FXX:n ajan pois listalta. Listanhan pitäisi olla katuautoille. FXX ei o rekisteröitävissä. Saman tekivät pari vuotta sitten kun koittivat benettonin(?) F1:stä. No eiköhän saada aika monta vuotta rataa kiertää että katuautot pääsevät tuohon aikaan.
FXX saattoi muuten hyvinkin olla schumin oma. Aikasempiakaan rajoitetun erän ferrareita eivät ole kaikkia saaneet tehtaalta, vaan joutuvat lainaamaan jonkun paikallisen julkkiksen kulkineita.
Ylex:ssä kertoivat tänään että MS oli vain testaajana kyseisessä jaksossa, että The Stig huhujen mukaan olisi joku Daniel Craigin stunt-kuljettaja... Otappa tuosta selvää...
BMW f 650 Gs Dakar -01 ---> BMW f 800 Gs -08 ---> BMW R 1200 GS Lc 2013 ---> BMW R1100RT 1997---> BMW R1200GS 2005