Sivu 1/1

Kuusamon alueen ajomaastot

Lähetetty: To Elo 02, 2007 8:27 pm
Kirjoittaja Jaki
Pari kappaletta enduron harrastajaa länsi-suomesta olis tulossa mökkeilemään Kuusamoon viikolla 33 pyörien kera.Nyt haluttaiskin tietää mitkä paikat/alueet täytyy kiertää ettei tulis harmia paikallisille harrastajille ? Safari ajelut kruunaisi tietysti se, jos joku paikallinen kerkeäisi näyttämään maisemia pyörällä...... Kiitos tiedoista jo etukäteen.

Lähetetty: La Elo 11, 2007 6:30 pm
Kirjoittaja Tomi
Nyt vasta hokasin tän viestin... Joko sitä ollaan Qsamossa ja millä suunnalla mökkeilette? Ja millasilla mopoilla liikkeellä?

Lähetetty: La Elo 11, 2007 7:25 pm
Kirjoittaja RTJ
Terve

Katsoppas, nyt vasta huomasin että täällä on kaveri Kuusamosta. Ajelen sinne ylös 21.8. ja ajelen lähinnä tuolla Hossan/Kylmäluoman suunnassa. Jos löytyy hyviä reittiehdotuksia Qsamon pohjoispuolelta niin ne otetaan mielellään vastaan

Riku