Kuntoendurotapahtuma 29.06.08 Säkylässä. [color=red]TÄYNNÄ[/

Ilmoituksia tulevista kokoontumisista ja tarinoita menneistä. Reissutarinat ja jorinat.

Valvojat: Jukka, Moderaattorit

mausesku
Viestit: 115
Liittynyt: Ti Huhti 03, 2007 7:08 pm
Pyörä: KTM EXC300

Kuntoendurotapahtuma 29.06.08 Säkylässä. [color=red]TÄYNNÄ[/

Viesti Kirjoittaja mausesku »

Säkylän varuskunnanurheilijat yhteistyössä Satakunnan moottoripyöräurheilijoiden kanssa tarjoaa kuntoendurotapahtuman Porin Prikaatissa 29.06.2008.

Tapahtuman ideana on kerätä alan harrastajia ajamaan yhdessä ja samalla pitää osallistumiskynnys matalana kaiken tasoisille kuljettajille.

Osallistuminen tapahtumaan kustantaa 12€, joka sisältää ratamaksun, käsiohjelman ja saunan.

Tapahtumassa ajetaan omaa vauhtia n.10km pitkällä radalla 3 tuntia (voit myös pitää munkkitauon ajon aikana) kuntoa kohottaen.

Kierroslaskenta suoritetaan ajajan omasta toimesta, käytännössä tämä tarkoittaa sita, että varikkoalueella on ns. tulospöytä johon kuljettaja merkkaa joka kierroksen jälkeen ajamansa kierroksen. Lopuksi ajetut kierrokset lasketaan ja ajettu kierros oikeuttaa arpalippuun, saatat muuten yllättyä pääpalkinnosta.

Ajamaan voit tulla seuraavissa tapauksissa: Mikäli olet yli 18v niin tervetuloa. Alle 18v voi tulla ajamaan mikäli omaa A-luokan ajokortin sekä huoltajan suostumuksen tapahtumaan osallistumisesta. Jos taas olet alle 18v etkä omaa ajokorttia tarvitset huoltajan paikalle joka sinusta vastuun, vastuu lomakkeet löytyy alta liitteenä.

Pyörältä vaadimme liikennevakuutuksen, toimivat jarrut, äänenvaimentimen (jos tiedät omaavasi huonot villat, niin vaihda ne ihmeessä ennen tapahtumaa...jatkoa ajatellen) ja pyörässä ei saa olla vakavia vuotoja.

Varikolla on käytettävä huoltomattoa pyörän ja polttoainekanistereiden alla. Varaan pienen määrän ylimääräistä huoltomattoa mukaan niille jotka ajavat tulevat omilla pyörillä ajaen paikalle. Varikolla tupakointi on kielletty. Varikolla saa oleskella vain kuljettajan tarvitsema huolto- henkilöstö.

Ilmoittautuminen tapahtuu netissä lähettämällä sähköposti osoitteeseen mausesku@yahoo.com 20.06.2008 mennessä. Pistä postiin otsikoksi ilmoittautuminen ja kerro postissa osallistuvasi tapahtumaan, oma nimi ja pyörän merkki, paluuviestinä saat vahvistuksen ilmoituksesi rekisteröimisestä sekä osallistumisnumeron, joka täytyy olla näkyvissä pyörän molemmilla kyljillä. Osallistumismaksu maksettava Säkylän Varuskunnan Urheilijoiden tilille numero 445614-214952 ja laskuun viestiksi KUNTOENDURO 25.6.2008 mennessä. Peruntumisen tapahtuessa maksua ei palautetal. Ilmoittautukaa sähköpostilla hyvissä ajoin, koska se helpottaa järjestelyjen suunnittelua.

Opastus tapahtumapaikalle tieltä 212 ja turuntieltä.

Muonahuollosta vastaa sotilaskotiauto sekä makkarakoju. Tapahtuman jälkeen on mahdollista käydä virkistäytymässä Pori Prikaatin kuntotalolla saunassa ja mahdollisesti uimahallissa.

Paikalle varataan ajoneuvo niin ajajien kuin pyörien evakuointia varten, lisäksi paikalla on lääkintätaitosta henkilöstöä.

Toivomme runsaasti yleisöä seuraamaan ja valokuvaamaan tapahtumaa.

Aikataulua sunnuntaille:

-09-11 ilmoittautuminen tapahtumapaikalla. Ilmoittautumisessa tarvitset mukana vakuutustodistuksen pyörän liikennevakuutuksesta, ajokortin(jos on), omalla vastuulla läpyskä, mikäli alle 18v lisäksi alle 18 v läpyskä ja kuitti maksetusta osallistumis maksusta.
-ajajakokous 11
-lähtö rauhallisena yhteislähtönä omaan tahtiin 12 alkaen
-lähtö portti sulkeutuu 15
-arpajaiset ja lopetus 15-16
-saunan kautta kotiin 16 alkaen.

Äidinkieli ja ainekirjoitus ei koskaan ole ollut vahvimpia aineitani, joten jos jotain jäi pois tai jäsentely on päin P:tä niin kysykää..
Viimeksi muokannut mausesku, Ti Kesä 10, 2008 1:08 pm. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
mausesku
Viestit: 115
Liittynyt: Ti Huhti 03, 2007 7:08 pm
Pyörä: KTM EXC300

Viesti Kirjoittaja mausesku »

Miten saan liitettyä tiedostoja viestiin
virta
Viestit: 854
Liittynyt: To Joulu 30, 2004 8:19 pm
Pyörä: -
Paikkakunta: Turku
Viesti:

Viesti Kirjoittaja virta »

Osus muuten päivämäärä sitten tämän yhteison suurimman tapaamisen eli Uraa 2008:n kanssa samaan viikonloppuun. Voi vaikuttaa osaanottoon...

Add attachment nappi on tuossa alapuolella viestiä kirjoittaessa.
- jani
kartanlukija
Viestit: 117
Liittynyt: To Syys 27, 2007 3:59 pm
Pyörä: KTM 530 EXC
Paikkakunta: Ylöjärvi
Viesti:

Viesti Kirjoittaja kartanlukija »

virta kirjoitti:Osus muuten päivämäärä sitten tämän yhteison suurimman tapaamisen eli Uraa 2008:n kanssa samaan viikonloppuun. Voi vaikuttaa osaanottoon...
Kai se muutaman osanottajan verran? Mutta kuntoendurotapahtumaan osa porukasta tulee kuitenkin kevyillä pyörillä tai jopa crosseilla ajamaan? Eivätkä missään tapauksessa ole Uraahan lähdössä.

Hieno juttu että päivä on selvillä ja homma toteutuu!
Avatar
Kalpa
Viestit: 291
Liittynyt: Ma Helmi 06, 2006 1:15 pm
Pyörä: Husaberg FE 390
Paikkakunta: Espoo Rock City

Viesti Kirjoittaja Kalpa »

Heh, jos omaa kaveriporukkaa kuuntelee niin tuolla näkyy paljon tuttuja :P
veteraani
Viestit: 20
Liittynyt: Pe Touko 09, 2008 9:52 am
Paikkakunta: Harjavalta

Viesti Kirjoittaja veteraani »

kartanlukija kirjoitti:
virta kirjoitti:Osus muuten päivämäärä sitten tämän yhteison suurimman tapaamisen eli Uraa 2008:n kanssa samaan viikonloppuun. Voi vaikuttaa osaanottoon...
Kai se muutaman osanottajan verran? Mutta kuntoendurotapahtumaan osa porukasta tulee kuitenkin kevyillä pyörillä tai jopa crosseilla ajamaan? Eivätkä missään tapauksessa ole Uraahan lähdössä.

Hieno juttu että päivä on selvillä ja homma toteutuu!
Se on ihan varmaa, että tuolla on tod näköisesti Crosseja jonnin verran jos tätä "omaa väkeä" vähänkään tunnen :D


mausesku Riippuu tiedostosta mistä niitä liitätkin ?

On montakin tapaa liittää niitä.


Mielesi voi saada sinut harjoittelemaan. Vartalosi voi luoda sinulle voimaa, mutta vain sinun sydämesi tekee sinusta mestarin.


http://www.ts-racing.fi/web/
Avatar
alepos
Viestit: 213
Liittynyt: Ke Loka 13, 2004 12:28 am
Pyörä: Wee-Strom
Paikkakunta: Pori

Viesti Kirjoittaja alepos »

mausesku kirjoitti:Miten saan liitettyä tiedostoja viestiin
Eikös se tuosta viestinkirjoituslaatikon alapuolella olevasta "Add an attachment"-nappulasta mene --> file namen vierestä "Selaa" ja valitset koneeltasi halutun tiedoston. Sitten taisi alla olla tämän jälkeen vielä "Add attachment" nappula. Sitä en tiedä tukeeko foorumi pelkkiä kuvia liitetiedostona, moista mainintaa ei ainakaan silmään osunut.
mausesku
Viestit: 115
Liittynyt: Ti Huhti 03, 2007 7:08 pm
Pyörä: KTM EXC300

Viesti Kirjoittaja mausesku »

Kokeiltu on mutta ei.. tosin nää ATK jutut ei ny oo niin kovin hyvin hallussa, mutta tilanne on hallussa lähiaikoina tulee linkki lomakkeisiin asiantuntijan toimesta ja ei niillä lomakkeilla vielä onneksi oo kovin kiire. :)
mausesku
Viestit: 115
Liittynyt: Ti Huhti 03, 2007 7:08 pm
Pyörä: KTM EXC300

Viesti Kirjoittaja mausesku »

Men ylemmä
mausesku
Viestit: 115
Liittynyt: Ti Huhti 03, 2007 7:08 pm
Pyörä: KTM EXC300

Viesti Kirjoittaja mausesku »

Tähän mennessä 50 ilmoittautunutta.
mausesku
Viestit: 115
Liittynyt: Ti Huhti 03, 2007 7:08 pm
Pyörä: KTM EXC300

Viesti Kirjoittaja mausesku »

Seuraavasta linkistä löydät kaikki tarvittavat asiakirjat ja keskustelut liittyen Säkylän Kuntoenduro tapahtumaan, muista lukea koko linkki.

http://satampu.fi/kuntoenduro.htm
Avatar
Kipa
Viestit: 1946
Liittynyt: Ti Syys 28, 2004 12:25 pm
Pyörä: SE ja kolmipökö
Paikkakunta: Hämeenperä

Viesti Kirjoittaja Kipa »

mausesku kirjoitti:Tähän mennessä 50 ilmoittautunutta.
Nyt ainakin 51 :wink:

Kipa

P.S Modet voisi laittaa tämän säikeen "ilmoitus"-tarralla roikkumaan ylhäällä, löytyisi halukkaille helpommin?
Kuningaz
Viestit: 4
Liittynyt: Pe Touko 16, 2008 10:32 pm

Viesti Kirjoittaja Kuningaz »

Nyt 52 :twisted:
Avatar
Kipa
Viestit: 1946
Liittynyt: Ti Syys 28, 2004 12:25 pm
Pyörä: SE ja kolmipökö
Paikkakunta: Hämeenperä

Viesti Kirjoittaja Kipa »

Kuningaz kirjoitti:Nyt 52 :twisted:
Kuskeja oli oikeasti jo yli 80 mauseskun mukaan kun ilmottauduin.

Terv Herra nro 75 (saa tulla tuuppaamaan) :D
Avatar
HarMi
Viestit: 1080
Liittynyt: La Helmi 25, 2006 10:19 pm
Pyörä: Surly Instigator, DMR Bolt Long
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja HarMi »

LC4 ja kuski #15 etsivät kimppakuljetusta välille Espoo-Säkylä-Espoo. Joko tulemme toisen kyytiin tai sitten lainaan kärryt, mihin mahtuu myös toinen enska.
routaisten peltojen pehtoori
Vastaa Viestiin