Terse. Auttakaa ny pölijää....
Eli Bulgarian kartta pitäis saada zumoon.
Karttahan oli jo valmiina OSM-palvelussa. Latasin sen koneelle ja purin sen suoraan alustetulle SD-kortille.
Kortti näkyy peeceellä. Siellä on joku Garmin tiedosto jonka alla on joku SQL-tiedosto
Tuo ladattu kartta näkyy gmapsupp nimisenä tiedostona kortilla mutta uusi Zumo ei avaa sitä. 500 zumossa tää muistyaakseni toimi mutta nyt ei.
Mitä siis tarttee tehä.
-I-
OSM kartat ei näy Zumo 354 navissa
Valvoja: Moderaattorit
- mico
- Viestit: 1366
- Liittynyt: Ma Elo 22, 2011 10:28 pm
- Pyörä: KTM 990 Dakar 30th edition
- Paikkakunta: Pori
Re: OSM kartat ei näy Zumo 354 navissa
En tiedä toimiiko just tossa mallissa mutta näitä voit koittaa: luo muistikortille kansio Garmin ja laita se karttatiedosto sinne, jos sisäisessä muistissa on samanniminen tiedosto, nimeä se uudelleen.
- Ilmari
- Viestit: 1058
- Liittynyt: Su Maalis 12, 2006 11:15 am
- Pyörä: T7,CBR600, zxr6
- Paikkakunta: Kokkola
Re: OSM kartat ei näy Zumo 354 navissa
Kiitos!!!
Siis ilmeisesti tuo Garmin kansio tuli kortille jotenkin siinä samalla, kun purin OSM-kartan kortille. Nimesin kartan uudelleen .img päätteiseksi (en tiedä oliko tuosta mitään apua) ja siirsin sen sinne Garmin-kansion alle.
Zumo tunnisti kartan heti.
Siis ilmeisesti tuo Garmin kansio tuli kortille jotenkin siinä samalla, kun purin OSM-kartan kortille. Nimesin kartan uudelleen .img päätteiseksi (en tiedä oliko tuosta mitään apua) ja siirsin sen sinne Garmin-kansion alle.
Zumo tunnisti kartan heti.