Ittellä on nyt työn alla yzf750r:ään jääpiikit.
Tällä hetkellä tehtynä takakumi.
Käytin 6,3x32mm porakärkiruuveja. molemmin puolin iso aluslevy ja sit väkisin vedätin 6mm nylokkimutterin lukkoliiman kanssa tohon ruuviin.
Ilmeisesti toimivuus on hyvin pitkälti kiinni myös kuviosta. Tämänhän nokkelasti pöllin ruotsalaisilta jotka on toimivia kumeja saaneet väsättyä.
Lähinnä kiinnostaa että pitääköhän ilmat sisällä jos iskee vaan paikkausvaahdon ja ilmaa perään.. vai vaatiikohan ihan sisuskumin/muita kikkoja???
Bomber foorumilta lueskelin mut ei sieltä oikein järkevää vastausta löytynyt. Lähinnä epäonnistuneita yrityksiä.
Pitänee ensin ns. "poltella vähän jäätä" tossa pihassa testiksi ennen kun alan edes etusta tekemään. Näkee kestääkö ollenkaan.
Eli jos jollakulla on oikeeta tietoa aiheeseen liittyen niin kovasti kiinnostaa kuulla!!!
Ja ennen kun vannoutuneet enskamiehet alkaa haukkumaan, niin minusta tuo ainakin näyttää varsin mukavalta ja pelottavalta touhulta
http://www.youtube.com/watch?v=lu2p5ibNZLE

