Sivu 1/1
KTM EXC 2t sytkäkäyrän vaihtokytkin
Lähetetty: To Tammi 17, 2013 1:25 pm
Kirjoittaja SimoJ
Onko kukaan käyttänyt tässä jotain muuta, kun ktm:n osaa? Riittääkö ihan perus on/off kytkin?
Re: KTM EXC 2t sytkäkäyrän vaihtokytkin
Lähetetty: To Tammi 17, 2013 1:30 pm
Kirjoittaja Sukisuki
Eiköhän siihen käy mikä vaan on-off-kytkin. Mulla on esim tämmönen
http://www.24mx.fi/motocross/p/on-off-k ... sahkot/k7/
Re: KTM EXC 2t sytkäkäyrän vaihtokytkin
Lähetetty: To Tammi 17, 2013 2:17 pm
Kirjoittaja VAK
Vilkun kytkimeen voi laittaa, mutta mun mielestä aika turha. Menee vaan turhaksi säätämiseksi, jos tarvii ajossa vaihdella, niin aina on väärä kartta kytkettynä. Mun mielestä parempi jos olisi aina johto kiinni ja sitten kaasulla vaan säätelee menon sopivaksi.
-ville
Re: KTM EXC 2t sytkäkäyrän vaihtokytkin
Lähetetty: To Tammi 17, 2013 2:34 pm
Kirjoittaja SimoJ
Kiitos tiedoista... itsekkin tuossa lueskelin, että taitaa olla melko turha vielä 200:ssa mutta isommissa enempi hyötyä. Ajattelin nyt kuitenkin kokeilla kun ei tuollainen kytkin montaa euroa maksa (paitsi ktm liikeessä)

Re: KTM EXC 2t sytkäkäyrän vaihtokytkin
Lähetetty: To Tammi 17, 2013 2:56 pm
Kirjoittaja AnttiL
Mulla on Villen (VAK) turhana hylkäämä ja minulle myymä kytkin käytössä ja ei ole kolmesatkussa kyllä turha, tai no, siis sen toiminnan huomaa todella hyvin mutta harvoin tarvitsee kyllä sitä äkäisempää karttaa kytkeä päälle. Kiva kuitenkin jos voi. Nyt kyllä hesus teipillä laitettu/lukittu mieto käyrä päälle jottei vahingossakaan mene äkäiselle käyrälle.