Mistä viritysosia XL600R -86:een?

Tekniikka & Näperrys

Valvoja: Moderaattorit

Pekka-Poika
Viestit: 4
Liittynyt: Pe Touko 05, 2006 12:30 am
Paikkakunta: Helsinki

Mistä viritysosia XL600R -86:een?

Viesti Kirjoittaja Pekka-Poika »

Jeps, eli mahtaakohan täältä EU:n alueelta löytyä mitään/ketään mistä saisi tilata virinokkaa, venajousia, kisamäntää yms. tai kokonaista valmista settiä, joka kattaa kaikki moiset osat. Tuolta rapakon takaahan niitä saisi tilattua, mutta ei huvittaisi(taas) maksaa tulleja ja veroja. On yksi ylimääräinen kone tuolla nurkissa pyörimässä ja ajattelin vähän pippuroida sitä. Eli jos te saksasta tilanneet omaatte nettiosoitteita tai muuta tietoa niin pistäkäähän infoa.
Avatar
Hannu^
Viestit: 376
Liittynyt: Ma Touko 16, 2005 11:45 am
Pyörä: CRF450X
Paikkakunta: Ljusdal/Rovaniemi

Viesti Kirjoittaja Hannu^ »

Pahoittelen heti alkuun kun pyysit että eeuullisen sisältä olisi mukava tilatta mutta itse olen myös haeskellut XL500R:ään osasia niin tämmöinen tipahti vastaan http://www.xrsonly.com/ tuolta löytyy vaikka mihin malliin osia ja paljon eivätkä ole mitään nuhasimpia osasia :wink:
Nopeat elävät
Kuolleet eivät
Pekka-Poika
Viestit: 4
Liittynyt: Pe Touko 05, 2006 12:30 am
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Pekka-Poika »

Jep. Tuopa oli tiedossa. Täältä myös kivoja palikoita http://www.megacyclecams.com/ , mutta väärällä mantereella. Ajattelin vaan pistää jos XL500:n osia etsiskelit.... :)
Ihan hyvä kataloogi, mutta huonot yhteystiedot sivuilla...
Vastaa Viestiin