Pikaisella selaamisella en löytänyt tähän aiheeseen osuvaa ketjua joten uutta pukkaa.
Onkos kukaan syventynyt zumojen sielunelämään syvemmälle?
345 ei ole parin viime päivityksen jälkeen halunnut enää reitittää hiekkatien kautta vaikka asetuksena on lyhin reitti, vaan ajattaa isojen teiden kautta väkisin vaikka suora olisi 10km lyhyempi. Jossain on varmaan joku koodinpätkä jolla saa muutettua reittilaskentaa pienille poluille. Joten löytyiskö parviälystä ratkaisua?
Ja vastaus ei ole basecamp tai jälki vaan tarkoitus olisi saada seikkailua aikaan oudoilla alueilla lennossa.
Garmin Zumo ja reitityslaskennan muutos
Valvoja: Moderaattorit
Garmin Zumo ja reitityslaskennan muutos
Kyllä se siitä...
Re: Garmin Zumo ja reitityslaskennan muutos
Voisiko olla, että on jotenkin lipsahtanut "vältä hiekkateitä" asetus navikointiasetuksiin?
Taas lähti mopo käsistä
Re: Garmin Zumo ja reitityslaskennan muutos
Ei ole sekään lipsahtanut.TomppaV kirjoitti:Voisiko olla, että on jotenkin lipsahtanut "vältä hiekkateitä" asetus navikointiasetuksiin?
Kyllä se siitä...
-
- Viestit: 170
- Liittynyt: La Heinä 30, 2016 1:53 pm
- Pyörä: Ktm 990 adventure
- Paikkakunta: Oulu
Re: Garmin Zumo ja reitityslaskennan muutos
Mulla myös alkoi alkukesästä zumo 345 tekemään samaa. Vaikka laittaa lyhimmän matkan ni saattoi silti olla ajattamassa tuplasti pitempää reittiä.
Samoin ilmeni ettei omia tallennettuja jälkiä alkanu näyttämään ollenkaan, vaikka ne kuinka otti muistikortilta moneen kertaan.
Tein factory resetin ja alkoi nuo jäljet ainaki näkymään normaalisti, vielä en ole kokeillu et ohjaako lyhimmän tai nopeimman reitin mihin sattuu.
Samoin ilmeni ettei omia tallennettuja jälkiä alkanu näyttämään ollenkaan, vaikka ne kuinka otti muistikortilta moneen kertaan.
Tein factory resetin ja alkoi nuo jäljet ainaki näkymään normaalisti, vielä en ole kokeillu et ohjaako lyhimmän tai nopeimman reitin mihin sattuu.
..... nostetaan vaan pyörä ylös, katse eteenpäin, kone käyntiin ja eiku vaan lisää paskaa housuun!