Moi. Tämmönen ongelma tuli nyt.
Latasin Marokon ja Albanian kartat OSM.stä mutta kartat ei näy Zumossa.
SD-kortilla on tällä hetkellä koko Venäjän kartta + ne asennuskikkareet. Navigaattorissa on pohjoismaiden kartastot + Mapsourcesta ladattu osa Romaniaa.
Asensin nuo OSM-kartat SD kortille jossa ne näkyvät PC:llä mutteivat navigaattorissa. Samoin yritin asentaa ne suoraan naviin mutta siltikään ne ei näy siellä karttavalikossa. Yritin poistaa myös tuon Venäjän SD-kortilta mutta siltikään kartat ri näy navissa. Mikä lie nyt mättää?
-Ile-
Miksi OSM-kartat ei näy Zumo 500:ssa?
Valvoja: Moderaattorit
- mico
- Viestit: 1366
- Liittynyt: Ma Elo 22, 2011 10:28 pm
- Pyörä: KTM 990 Dakar 30th edition
- Paikkakunta: Pori
Re: Miksi OSM-kartat ei näy Zumo 500:ssa?
Ei näy kuin 1 kartta laitteella + 1 kartta kortilla, sulla on nyt yksi liikaa...
- Ilmari
- Viestit: 1057
- Liittynyt: Su Maalis 12, 2006 11:15 am
- Pyörä: T7,CBR600, zxr6
- Paikkakunta: Kokkola
Re: Miksi OSM-kartat ei näy Zumo 500:ssa?
Thanks! Kopioin venäjän ja muut img-tiedostot pc:lle, poistin sen SD-kortista ja latasin Marokon sinne niin johan näkyy!
-Ile-
-Ile-
- mico
- Viestit: 1366
- Liittynyt: Ma Elo 22, 2011 10:28 pm
- Pyörä: KTM 990 Dakar 30th edition
- Paikkakunta: Pori
Re: Miksi OSM-kartat ei näy Zumo 500:ssa?
Joo, 4G SD:t on käteviä matkassa vaihdella.
Re: Miksi OSM-kartat ei näy Zumo 500:ssa?
Täällä oli joskus aikaisemmin ohje miten gmapsupp.img tiedostot pitää nimetä, että saa useamman toimimaan yhtä aikaa. Haulla voisi löytyä, puhelimella hankala selata enkä muista reissun päältä ulkoa.
Edut, tuossa linkki, kokeile tuota:viewtopic.php?p=284561#p284561
Zumo 220 ja Oregonissa tuo ohje toimi.
Edut, tuossa linkki, kokeile tuota:viewtopic.php?p=284561#p284561
Zumo 220 ja Oregonissa tuo ohje toimi.