Teppi kirjoitti:Olisko su-illasta iltalenkille lähtijää, Susikaarrolla vois kävästä?
17.00 Pikkaralan Shell. Yksin tuu lähettyä joten ilmoa jos joku innostuu.
-Tero
Uskaltaako lyöttäytyä mukaan? Voin kyllä olla aikamoinen hidaste susikaarrolla.
- cruze
Mukaan vaan, ei meillä hoppu mihinkään ole.
-Tero
Kiitos Terolle mukavasta surautuksesta ja ATC:lle koeajosta. On se susikaarto aika raskas möhkölle, mutta aina sinne pitää päästä Kevyemmällä Hondalla Susikaarrosta voi jopa nauttia
- Dani
Kiitokset Tepille vetomiehenä olemisesta ja muille hyvästä seurasta. Saikin ajaa tälle päivälle kolme surautusta. Ensin kotoa Pikkaralaan, sitten Tepin reitti ja lopuksi ATC opasti minut kotipalkisille. Hyviä reittejä olivat kaikki, ei ihan joka viikko eikä edes vuosi tule noita ajeltua.
kiitosta vaan mukana olleille ja erityiskiitos Wanhalle koeajosta. Kyllähän tuon huomasi kun mopo laihtui yli puolet, pikkasen helpompi pehmeellä.
Jani uhrasi Teneren toisen etulyhdyn lasin Susikaarrolle, eli pienin vaurioin selvittiin
-Tero
kyllähän jokainen suoralla tiellä, mutta mennään metsään...
Wanhakin kiittää vetäjää hyvästä reitistä. Kiitos myös ajoseuralle, mukava se on hyvässä seurassa viettää laatuaikaa mieluisan harrastuksen parissa.
Susikaarto muuttui Puudelikaarroksi kaikilla koeajajilla ja oli kiva huomata että ajomies sieltä löytyy jokaisen kypärän sisältä, kun vaan on hiekalle sopivat vehkeet alla. Kyllä se silti Susikaarto aina ottaa omansa, jossain muodossa
Kiitoksia täältäkin suunnalta tepille ja ajokavereille. Mukavaa oli ja pieniä kalusto tappiota tuli. Toisaalta, kun nyt laittaa uudet umpiot niin valoteho paranee ja näkee ajella syksypimeillä ja talvella tuli nuoruuden rossipyörä ajat mieleen kun kävi kevyellä pyörällä pärräämässä ja olihan se helppoa. Kiitos siitä kuuluu atc:lle
Yes, kiitokset surautusseurasta munkin puolesta ja hyvästä reittivalinnasta. Hiekalla ajon ihanuutta maistettu, umpikypärä umpiluupäässä ja kulahtaneet puolikatugummit eivät ole ehkä nappivalinta tuohon leikkiin. Hauskaa silti oli.
T Hartsa
Jos vaikka aamusta tuonne koillismaan suunnalle lähtisi, möhköllä mennään ja kuluneella etusella joten rauhallista ja leppoisaa viikonloppusurauttelua luvassa.
Tännehän pukkaa ruuhkaa viikonlopulle. Itelle ei lauantai passaa, niinpä ajattelin lähteä sunnuntaina. Kilpaileva ehdotus siis
Tarkoituksena hurauttaa Puolangan nurkille, paistaa Kirkaslammella makkarat ja sieltä kotiin. Pituutta tullee semmoset kaksi ja puoli sataa.
Rypeminen ei nyt innosta. Ajelen isompia sorateitä ja paikoin jopa asfalttiakin. Teemana leppoisa aurinkoinen sunnuntai surautus.
Startti Haapalehdon Shelliltä 9:30. Ketä kiinnostaa?
”On se kumma kun tehdään kunniaa sille joka löi jalkansa poikki.
Vaan se jolla on päässä huminaa, sitä poloista häpeää kaikki.” Timo Rautiainen & Neljäs Sektori
Jos vaikka aamusta tuonne koillismaan suunnalle lähtisi, möhköllä mennään ja kuluneella etusella joten rauhallista ja leppoisaa viikonloppusurauttelua luvassa.
Olisikos lähtijöitä?
Näillä näkymin olisin tulossa tähän, sunnuntaina on menoa. Kyllä nyt oululaisten kelpaa kun kaksi surausta samana viikonloppuna! Hienoa ja kiitos vetäjille!
Oiskos lauantaina kymmeneltä lähtö liian aikaisin? Pudikselle venkaan kautta ja paluumatkalle koiran katsella jotain vähemmän ajettua reittiä. Kiimingin aakkosilta startti...
tkarjala kirjoitti:Oiskos lauantaina kymmeneltä lähtö liian aikaisin? Pudikselle venkaan kautta ja paluumatkalle koiran katsella jotain vähemmän ajettua reittiä. Kiimingin aakkosilta startti...
Tuonne on vähän matkaa tuonne apsille etelästä, miten ois 10.30 vai menneekö taas liian myöhäseen?
10.30 passaapi kyllä oikeen hyvin. Eiköhän tuolta kuitenkin olla ennen pimeää takas kotia...
Eli siis lauantaina startataan kiimingin aapeeseeltä 10.30 kohti Pudasjärveä, mikä täten kaikille asian omakseen tunteville kutsuna ilmoitettakoon... Paluumatkalle järjestynee makkaranpaistoon mahdollisuus.
Hiukan ehkä pikkasen lupaan harkita mukaan osallistumista lauantaina. Jos jaksan nousta ja saan Hondan kuntoon (ryyppy jumittaa. Siis pyörän, ei kuskin! Höh)
Sen verran kuitenkin inspiroi pitkästä aikaa porukka-ajo nimenomaan näillä spekseillä, että aloitin Camelbackin puhdistamisen.
Mutta ei luvata mitään.
Follow your front wheel, keep the rubber stuff down and the shiny parts up.
Totti kirjoitti:Tännehän pukkaa ruuhkaa viikonlopulle. Itelle ei lauantai passaa, niinpä ajattelin lähteä sunnuntaina. Kilpaileva ehdotus siis
Tarkoituksena hurauttaa Puolangan nurkille, paistaa Kirkaslammella makkarat ja sieltä kotiin. Pituutta tullee semmoset kaksi ja puoli sataa.
Rypeminen ei nyt innosta. Ajelen isompia sorateitä ja paikoin jopa asfalttiakin. Teemana leppoisa aurinkoinen sunnuntai surautus.
Startti Haapalehdon Shelliltä 9:30. Ketä kiinnostaa?
Jos vaikka aamusta tuonne koillismaan suunnalle lähtisi, möhköllä mennään ja kuluneella etusella joten rauhallista ja leppoisaa viikonloppusurauttelua luvassa.
Olisikos lähtijöitä?
Meidän mamma sanoi ettei Tommia huvita lähteä mihinkään ajeleen tänä viikonloppuna Liekö syynä 5 edellistä viikonloppua ku ollu jossain ja kaksi taas tulossa tän jälkeen